INSPIRATIONALS (İLHAM VERENLER),  YAŞAM (LIFE)

Ionna Kuçuradi

Kuçuradi sözlerinden birine ‘iyilik yap denize at balık görmezse Halik görür’ Halik de görmesin diye başlıyor. Yani insan kendini Asya’nın dik çıkan merdivenlerine çok aşağıdan bakar gibi hissediyor. Çünkü her yapmanın bir görülme ihtiyacından kaynaklanması onu neredeyse başında ifsad eden bozan birşey söylediğine göre. Halik de görmesin diyor. Bayağı güçlü olmayı ister o övülme ve görülme ihtiyacı hissetmeden durmak.
İkinci tarifi de kendini tutma. Nefsini tutma. Hani neredeyse geçen yüzyıldan kalma bir değer. Çünkü telefonu çalınca konseri, semineri, dersi, tiyatroyu, filmi yarıda bırakıp çıkan birinin haline bakınca ve bunun yalnız bir davranış olmadığına çokluğuna Kuçuradi’nin yalızca bir felsefeci olduğuna kim inanır?Korona günleri için tavsiye kitap,tiyatro oyunu ve bazı videolar

Burası herkesin sayfası olabilir. Yani bir kedinin mama tasına eğilenlerin, parası az gönlü gani olanların, banyoda ve heryerde şarkı söyleyenlerin, sabırlıların, sürpriz severlerin, gezip tozanların, paylaşanların, cin fikirlilerin, içinden geldiği gibi yaşayanların. . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir